N, 8.12.2022

Hinnakem seda!

Sakala
Hinnakem seda!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sakala logo
Sakala logo Foto: Sakala

Kui piisavalt sügavale kaevuda, leiab igast asjast juhuslikkuse elemendi. Viljandi pärimusmuusika festival ei tekkinud üheksakümnendatel sugugi tühjale kohale. Seda ei oleks sündinud, kui siin poleks juba 1960. aastal alustanud tegevust kultuurikool, millest sai hiljem kolledž ja veelgi hiljem Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia. Viljandisse koliti 1952. aastal loodud õppeasutus aga Tallinnast. Nagu internetiavarustest võib lugeda, siis ruumikitsikuse tõttu.

Seda, mida pärimusmuusika festival tänapäeval Viljandile tähendab, teab igaüks niigi.

Viljandlasel on põhjust selle üle, et linna tähtsaim üritus on just nimelt folk, olla õnnelik ja uhke. Olenemata sellest, milline on tema isiklik suhtumine pärimusmuusikasse.

Nagu juba eespool viidatud, pole miski elus lõpuni kindlaks määratud. Kui omal ajal oleks midagi läinud teisiti ning mõned inimesed teinud teistsuguseid otsuseid, võiks Viljandi aasta naelaks olla hulga vähem kultuurse alatooniga pidu.

Pärimusmuusika festivali sugune üritus oleks oodatud ilmselt igas Eesti linnas, sest see toob kokku väga erineva vanuse ja taustaga inimesi, kellest lõviosa on väga meeldivad ja kordahoidvad. Sama ei saa öelda kaugeltki iga suurürituse publiku kohta.

Sealjuures on folk suutnud hoida aastaid oma kõrget taset ja suurt hoogu. See on nii suurte ettevõtmiste puhul haruldane terves maailmas. Ka väga võimsad festivalid võivad kõigest mõne aastaga tipust põrmu variseda. Pole kahtlustki, et Viljandi pärimusmuusika festivali on üleval hoidnud targad otsused ja suur töö.

On folgiaeg. Hinnakem seda!

Märksõnad
Tagasi üles