Turumüüjad täidavad hoolikalt reegleid  

Kaupleja peab suutma tõestada, millisest ettevõttest või talust müüdavad puu- ja köögiviljad pärinevad.

FOTO: Elmo Riig

Veterinaar- ja toiduamet koostöös põllumajandusametiga kontrollis juunis ja juulis kõrgendatud tähelepanuga puu- ja köögiviljade päritolu esitamist ning kauba dokumentatsiooni korrektsust müügikohtades.

Seitsme maakonna turgudel kontrolliti 52 müügikohta. Neist 44-l olid saatedokumendid nõuetekohased, tagatud toidu jälgitavus ning esitatud tõene teave toote päritoluriigi kohta. Kaheksal müügikohal esines mainitud nõuete täitmisel puudusi. Rikkumised olid seotud saatedokumentidega ning sellisel juhul müük peatati või kaup kõrvaldati.

Veterinaar- ja toiduameti toiduosakonna juhataja Heneli Lambi sõnul võib tulemustega rahule jääda ning uuringud näitavad, et tarbijale on toidu päritolu oluline ning ta tunneb selle vastu huvi. Nõue esitada lahtiselt müüdava puu- ja köögivilja müügikohas päritoluriigi teave aitab teha inimesel teadliku valiku ja ostuotsuse.

Lambi sõnul kohustub värske puu- ja köögivilja müüja tagama, et toote nimetus ja päritoluriik oleksid müügikohas kõigi toodete juures nähtavalt ja loetavalt kirjas. Samuti peab kaupleja olema võimeline tõestama, millisest ettevõttest või talust müüdav puu- ja köögivili pärineb. Selleks peab edasimüüjal olema esitada saatedokument vajalike andmetega, muu hulgas päritoluriigi infoga.

Tagasi üles