Karksi-Nuias startinud Mulgi maratoni võitis visa hingega lätlane

Laupäeval kell 10 startis 38 jooksjat Karksi-Nuias staadionilt Mulgi maratoni põhidistantsile, mis pärast lühikest keerutamist asula vahel viis jooksumehed ja -naised naaberriiki Ruhja linna välja. Võitja Jānis Višķers lõpetas ajaga 2:31.06,6.

Veidi enam kui veerand tundi hiljem lõpetas Norra päritolu Morten Sætha ning peaaegu kaks minutit pärast teda jõudis pärale lätlane Dainis Limanāns. Parima eestlasena oli ajaga 2:49.10,6 neljas Margus Luhtoja.

Esimese naisena jõudis Ruhja Eesti naiste pikamaajooksu paremikku kuuluv Olga Andrejeva, kellele aeg 3:10.35,9 andis lõpetajate üldrivis kõrge, kuuenda tulemuse.

Maratoni distantsi lõpetasid kõik 38 startinut.

Keskpäeval lähetati Eesti ja Läti piirilt teele poolmaratonil osalejad. 21,097-kilomeetrisel distantsil sai tulemuse kirja 50 jooksjat. Sellelgi võistlusmaal kuulus võit lätlasele, ajaga 1:08.23,3 võitis Dmitrijs Serjogins, temast ligemale viis minutit hiljem lõpetas Kristaps Bērziņš ning kolmandana jõudis pärale viljandlane Ülari Kais, kes kaotas võitjale veidi üle üheksa minuti.

Mulgi maratoni kavva kuulunud kolmas võistlusdistants kulges juba Ruhjas ning oli 6,2 kilomeetrit. Selle võitis lätlane Jānis Razgalis ning sellel võistlusel sai tulemuse kirja 113 osalejat. Samuti peeti Ruhjas lastejooks, millel tegi kaasa 58 noort.

Mulgi maratoni kõigi kolme distantsi lõpuprotokolliga saab tutvuda siin.

Aastate eest Hendrik Aguri ellu kutsutud Mulgi jooksumaratoni loodavad uuele elule ärgitada nii Mulgi vald kui Ruhja linn. Mõlema omavalitsuse juhid olid laupäeva hommikul Karksi-Nuia staadionilt antud maratoni stardis sportlasi tervitamas.

Mulgi vallavanema Peeter Rahneli sõnul on selline üle piiri ulatuv spordivõistlus kahtlemata ühendav ja koostööd soodustav ettevõtmine. Sama meelt oli  Ruhja linnapea Guntis Gladkins. «Naabritena oleme ju nii või naa seotud, miks mitte siis teha muude tegevuste kõrval koostööd ka spordi vallas,» lausus Ruhja linnapea.

Peeter Rahneli sõnul tuligi jooksuvõistluse korraldamise initsiatiiv seekord suuresti Läti sõpradelt ning Mulgi vald tuli meelsasti selle ettepanekuga kaasa.

Mõlemad omavalitsusjuhid olid veendunud, et tuleval aastal peetakse Mulgi jooksumaraton taas ning siis vastupidises suunas: starditakse Ruhjast ja finišeerutakse Karksi-Nuias.

Tagasi üles