Linnapea kohtus ministriga, jutuks tuli teede ehitus

Viljandi linnapea Madis Timpson

FOTO: Marko Saarm

Täna riigihalduse ministri Janek Mäggiga kohtunud Viljandi linnapea Madis Timpson selgitas talle, et Viljandi ja teised Eesti maakonnakeskused ootavad riigi tuge enim linna läbivate peatänavate remontimiseks.

«Mul on väga hea meel, et minister Viljandimaad külastab ja näeb siinseid tõelisi probleeme. Küllap on kõik, kes on mööda maanteed Viljandisse saabunud, märganud, et linna piiri ületades muutuvad teed väga ebaühtlaseks. Selle põhjuseks pole praeguste ja eelmiste linnajuhtide tahtmatus või saamatus teid korda teha, vaid omavalitsuse rahaline seis. Riigi seadustega omavalitsustele eraldatava maksutuluga ei ole Viljandi ja teised maakonnakeskused mitte kunagi võimelised oma teedevõrku rahuldavasse korda seadma,» edastas linnapea Madis Timpson jutu Viljandi avalike suhete spetsialist.

Linnapea kordas ministrile enda varem välja öeldud mõtet, et maakonnakeskuste teedevõrgu elementaarselt rahuldavasse korda seadmiseks peaks riik nendeks töödeks järgmise nelja aasta jooksul andma üle Eesti vähemalt 150 miljonit eurot.

«Arvestades, et Viljandis on ligi 100 kilomeetrit tänavaid ja tänapäevaste ehitusvõtete puhul peaks tänava eluiga olema 50 aastat, oleme oma võimekusega suures puudujäägis. Spetsialistide sõnul maksab ühe kilomeetri tänava uuendamine laias laastus üks miljon eurot. Lihtne matemaatika ütleb, et Viljandi linnas on elementaarne teede korrashoiuks vajaminev summa kaks miljonit eurot aastas. Summa, mida meie kasutada saame, on aga mitu korda väiksem,» rääkis linnapea Timpson.

Viljandi Tallinna, Uue, Jakobsoni ja Vaksali tänava ning Pärnu ja Riia maantee kogupikkus on üle 11 kilomeetri. 2018. aastal on linnaeelarves tänavate remondiks ette nähtud 315 000 eurot.

Tagasi üles