Politsei tabas hulga liikluseeskirja rikkujaid

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jalgratturid.
Jalgratturid. Foto: Henn Soodla / Pärnu Postimees

Täna hommikul kontrollisid politseinikud Viljandimaa koolide juures, kuidas noored jalgratturid täidavad liikluseeskirja ja tabasid hulga nõudeid rikkunud jalgratturid.

Politsei teatel peeti enne koolitundide algust kinni 27 jalgratturit, kes ei kandnud kiivrit või kellel puudus jalgratta juhiluba.

Viljandi politseijuht Alvar Pähkel kinnitas, et politseinikud ei karistanud ühtegi jalgrattaga kooli tulnud õpilast, vaid piirdus seekord suulise hoiatusega. «Samas loodame lapsevanemate toetusele. Tuletage lastele ikka ja jälle meelde, et kiivri kandmise nõue on liiklusseadusesse kirjutatud nende elu ja tervise kaitsmiseks,» toonitas Pähkel. «Sama eesmärki kannab ka jalgratta juhiloa nõue, sest selle taotlemiseks omandatud teadmised ja oskused aitavad võimalikke õnnetusi ära hoida.»

Politsei tuletab lapsevanematele ja noortele jalgratturitele meelde, et alla 16aastane laps peab jalgrattaga liigeldes kandma kiivrit ning 10-15aasta vanustel jalgratturitel peab olema jalgratta juhiluba.
 

Tagasi üles