L, 9.12.2023

Kõpus algas Eesti Etno laager

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ETNO laager on 22. korda ning seekord on Kõpu mõisa kogunenud 65 noort.
ETNO laager on 22. korda ning seekord on Kõpu mõisa kogunenud 65 noort. Foto: Folk.ee

Teisipäeval kogunes 65 noort Kõpu mõisa, et üheskoos maailmamuusikasse sukelduda. Alanud Eesti Etno laager saab teoks 22. korda ning nagu igal aastal on ka seekord osalejaid üle kogu maailma, 12 riigist. Kaugemad kohad on Austraalia, Tuneesia, Marimaa, Udmurtia ja Portugal. Eestisse tulevad noored kokku, et veidi rohkem kui nädala jooksul üksteiselt õppida ja üksteist õpetada. Laager kulmineerub Viljandi pärimusmuusika festivalil suure kontserdiga, mis antakse 27. juulil kell 14 Kirsimäel.

Peakorraldaja Margit Kuhi on laagriga seotud juba kümme aastat, ent kogemustest hoolimata on tal enda ütlemist mööda väike värin enne algust ikka hinges. «Kui laager juba käes, tuleb hingerahu ja olen õnnelik, et koos on nii palju maailma kõige lahedamaid inimesi,» kõneles Margit Kuhi.

Lisaks Ethno Estonia laagrile on kõrval ka laste Etno laager, mis algab 21. juulil ja lõpeb samuti Viljandi pärimusmuusika festivalil antava kontserdiga rohelisel laval.

«Kuigi meil on üks suur kontsert Kirsimäel ja lastel üks rohelisel laval, siis tegelikult kohtab etnokaid igal sammul. Festivalil kindlasti,» kõneles Kuhi.

Tema sõnul kasvab Etno liikumine aasta-aastalt ja laieneb oma tegevusega ka talveperioodi. «Koolitame juhendajaid, plaanis on suur ringreis ning eriti põnev on see, et pärimusmuusika lõikuspeol kohtuvad Eesti Etno laagri osalejad Viljandi noorte sümfooniaorkestriga,» kõneles Kuhi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles