Kahe peremaja ehitus algab varsti

Järgmise aasta suveks on sellel platsil neli peremaja, küll erineva otstarbega.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandis Paalalinnas Näituse väljakuna tuntud platsil parasjagu valmiva kahe peremaja kõrvale hakatakse ilmselt juba tuleval kuul ehitama kaht järgmist.

Esimesed peremajad rajatakse lastele, kel pole vanemaid või kelle vanemad ei saa oma ülesannetega hakkama. Samal ajal valmib kaks seesugust maja ka Saarepeedi vallas Väikemõisas. Ehitamist juhib sotsiaalministeerium ning seda rahastatakse Eesti ja Šveitsi riigi koostööprogrammist.

Näituse väljakule kerkivad peremajad saavad naabriks veel kaks peremaja, kus hakkavad elama psüühiliste erivajadustega täiskasvanud. Seda projekti ohjab sotsiaalministeeriumi haldusalas tegutsev aktsiaselts Hoolekandeteenused.

Üleeile allkirjastas Hoolekandeteenused ehitamiseks peatöövõtulepingu aktsiaseltsidega Nordecon ja Eston Ehitus. Lisaks kahele Viljandi peremajale näeb leping ette kuue peremaja ehitamist Lääne-Virumaale Tapale ja Harjumaale Kehrasse. Kõik need tulevad kümnekohalised.

Hoolekandeteenuste infojuht Kadri Lehenurm ütles, et Viljandis on plaanis plats ehitajale üle anda järgmisel nädalal ning töö algab seal arvatavasti oktoobris.

«Mul ei ole jooniseid praegu käepärast, aga tean, et meie kaks peremaja tulevad kahe valmiva kõrvale naabriteks,» lausus ta.

Kodu vajavate laste peremajade ehitus peaks plaani kohaselt lõppema tuleva aasta jaanuaris, psüühiliste erivajadustega täiskasvanute uue kodu tärmin kukub juunis.

Lehenurm ütles, et kõik kakskümmend kohta saavad täidetud, sest nõudlus sellise teenuse järele on suuremgi.

Tagasi üles