Heinar Vaine uuendas maakonna noorte maratonitulemust

, Staieri treener
Heinar Vaine läbis Tallinna jooksumaratoni ajaga 2:45.27, mis märgib uut Viljandimaa 18aastaste rekordit. Pilt on tehtud tänavusel Viiratsi valla Kolme Tamme jooksul. Foto: Priit Raudla

Tänavune SEB Tallinna maraton kujunes tõeliseks jooksjate peoks, kus kavas olnud distantsidel oli üle 17 000 osaleja.

Klubi Staier esindaja Heinar Vaine uuendas maratonijooksus 30 aastat Endel Pärna nimele kuulunud Viljandimaa 18aastaste rekordit, läbides raja ajaga 2:45.14. Senine, 1981. aastal joostud noorterekord oli 2:45.27.

Pühapäeval Tallinnas peetud võistluse põhidistantsil, 42,195kilomeetrisel maratonirajal jagati ka Eesti meistrivõistluste medalid. Staieri klubi liikmetest sai parima tulemuse Alma Sarapuu, kes teenis ajaga 3:04.55 naiste arvestuses kolmanda koha ning oli üldkokkuvõttes 78. Meeste noorsooklassis oli Tamor Bakhoff 2.54,10ga teine ning üldjärjestuses 41.

Meestest tegi tubli jooksu Rivo Subi: ta läbis maratoni ajaga 2:41.40, mis andis talle Eesti meistrivõistlustel viienda ja üldjärjestuses 14. koha. Heinar Vaine oli oma tulemusega lõpetanute pingereas 18., kuid paraku ei mahtunud ta nooruse tõttu ühtegi tiitlivõistluse arvestusse kuulnud võistlusklassi.

Andi Linn finišeerus ajaga 2:49.58 (24. lõpetanu) ning tuli võitjaks M-40 klassis. Kristjan Vares oli 2:53.25ga Eesti meistrivõistluste arvestuses 16. ja üldjärjestuses 39. ning Jüri Siht sai 3:10.29ga 22. (112.) koha.

Leili Teeväli oli 4:53.49ga parim N-65 arvestuses ja klassis M-75 tuli Jaan Mättas ajaga 3:59.55 teiseks.

Tänavuse SEB Tallinna maratoni põhidistantsi läbis 20 meie klubi jooksjat.

Kavva kuulunud poolmaratonil sai Harles Paesüld Staieri parimana 1:28.19ga 53. koha ning Ants Kuusik oli ajaga 1:31.21 klassi M-60 parim ja 73. lõpetanu.

Naistest läbis parima Staieri esindajana poolmaratoni Anneli Vaher. Tema oli ajaga 1:32.40 üheksanda naisena finišeerunute üldpingereas 89.

Eesti meistrivõistlustel on jäänud välja mängida üks medalikomplekt. Päev enne Viljandi linnajooksu peetakse võistkondlik jooks ekiden, milles Staieri naiskond sai mullu kolmanda koha.