Viljandi hüppetorn avatakse taas kolmapäeval

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Vettehüppetorn avatakse Viljandis taas kolmapäeval.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsuses kohtusid teisipäeva hommikul linnajuhid, randa valvava turvafirma esindajad ning randa haldava spordikeskuse juht ning ühiselt otsustati, et ranna hüppetorn avatakse pärast traagilist õnnetust uuesti kolmapäeval.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul oleks hüppetorni sulgemine olnud kergema vastupanu teed minek. «Lihtne oleks tornist hüppamine keelata ja torn likvideerida. Kui reeglitest kinni pidada ja oma võimeid adekvaatselt hinnata, on torni kasutamine ohutu,» rääkis linnapea.

Linnavalitsus ja vetelpäästjad leppisid kokku, et edaspidi paigaldatakse hüppetorni trepi ette pärast sulgemisaega füüsiline takistus. Samuti on vetelpäästjatel õigus torn sulgeda muul ajal, kui kasutajad ei täida nende korraldusi.

Hüppetornil on juba praegu silt, et torn on avatud kella 10–20. Samuti on sildil juhised ja hoiatused tornist hüppamisel ohutuse tagamiseks.

Linnavalitsus paneb kõigile vettehüppetorni ja ranna kasutajatele südamele, et nad jälgiksid randades ohutust ja arvestaksid teiste suplejatega.

Viljandi järve rannas on suvel rannavalve kella 10–21, sealjuures kella 13–18 kaks rannavalvetöötajat. Paala järve ääres on rannavalve kella 12–20.

Tagasi üles