Nõukogude sümbolid kadusid linnast kiirelt

Gert Kiiler
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärast mahavõtmist, viidi kommunist Jaan Sihveri büst ja Uueveski tsementsõdur hoiule tollase kommunaalkombinaadi õuele. Sihver on praeguseks hetkeks sealt teadmata suunas lahkunud.
Pärast mahavõtmist, viidi kommunist Jaan Sihveri büst ja Uueveski tsementsõdur hoiule tollase kommunaalkombinaadi õuele. Sihver on praeguseks hetkeks sealt teadmata suunas lahkunud. Foto: Olev Malini erakogu

Homme täitub 20 aastat sellest, kui Viljandis võeti mõne tunni jooksul maha kõik nõukogude aega meenutavad ausambad. Enamik linlasi sai toimunust teada alles tagantjärele.

Kell üheksa hommikul tõmmati Uueveskil aluselt nõukogude sõduri tsementkuju, kaks tundi hiljem pandi tross kaela kohtuhoone ees seisvale kommunist Jaan Sihveri büstile ning keskpäeval tõsteti traktorikärule tollase 5. keskkooli ees asuv komsomoliaktivistide kivi.

Copy

Märksõnad

Tagasi üles