P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Puidukoda sai põlengu hüvitise

Hans Väre
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tule laastamistöö hakkab praegugi kergesti silma, kuid järgmiseks kevadeks loodab Puidukoda tootmishoone taastamisega lõpule jõuda.
Tule laastamistöö hakkab praegugi kergesti silma, kuid järgmiseks kevadeks loodab Puidukoda tootmishoone taastamisega lõpule jõuda. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Norra kindlustusfirma AAS Gjensidige Baltic Eesti filiaal hüvitas esmaspäeval osaühingule Puidukoda 1,1 miljoni eurose kahju, mis oli tekkinud mai keskel puhkenud tulekahjus. Nüüd saab ettevõte tootmishoone taastamist alustada.

Kindlustusseltsi teatel on nimetatud õnnetusjuhtum viimaste kuude jooksul omataoliste hulgas üks suuremaid.

12. mail puhkenud tulekahju sai alguse puitbriketi tootmiseks kasutatava hooneosa katuse alt. Hävisid 1800ruutmeetrise tootmishoone katus ja sisustus, sealhulgas paar tööpinki, veekahjustusi said ka kontoriruumid. Inimesed pääsesid õnneks vigastusteta.

«Meie hinnangul tegutsesid Puidukoja töötajad pärast tulekahju avastamist väga professionaalselt,» kiitis Gjensidige Eesti filiaali juhataja Raul Järve. «Õnnetuse ajal rakendatud tegevuskavad ja ettevõtte valmisolek võiks olla paljudele tootmisettevõtetele eeskujuks.»

Järve kinnitusel on kolm kuud, mis kulus tulekahjust hüvitise väljamaksmiseni, nii mahuka õnnetuse puhul hea tulemus.

Puidukoja juhatuse esimehe Enn Kinnase sõnul oli kahjukäsitlemise kiirus ettevõttele kõige tähtsam.

«Kui tuua paralleele kalastamisega, võib öelda, et meil võeti osa õngi käest ära ajal, kui kala just võtma hakkas,» selgitas ta. «Tuleõnnetus tabas meid hooaja tipphetkel ja äärmiselt oluliseks muutus probleemi kiire ja efektiivne lahendamine.»

Kinnase ütlemist mööda on kolm kuud puiduäris küll pikk aeg, kuid lahenduse leidmine oleks võinud aega võtta ka kaks aastat. Et võimalikult kiiresti taas tootmisele keskenduda, sõlmis ettevõte kindlustajaga kompromisslepingu.

«Tulekahju tagajärgede likvideerimise ning hoonete ja seadmete taastamisega saame valmis hiljemalt järgmise aasta kevadel,» lisas Enn Kinnas.

Praegu pole ehitusega veel algust tehtud.

Puidukoda on 1997. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille peategevus on kõrgema lisandväärtusega okaspuu höövelmaterjali tootmine ja turustamine. Ettevõte ekspordib kaupa paljudesse Euroopa riikidesse, aga ka näiteks Lõuna-Koreasse. Firma pakub tööd rohkem kui 60 inimesele.

Gjensidige Eesti filiaal on Norra suurima kindlustusseltsi Gjensidige Forskring esindaja Eestis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles