E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uskumatu rahvas, kes elab veel XXI sajandilgi kiviajal selgeks õpitud viisil

Hans Väre
, reporter
Facebook Twitter
Saagopalm on korowaidele vähemalt sama tähtis kui meile must leib. Kahemeetrise palgijupi seest saadavast jahust piisab perekonnale paariks nädalaks. Kui saago maja ümbert otsa saab, kolitakse uude salusse ja ehitatakse sinna järgmine elamu. 15 aasta pärast on saagopalmid kord raadatud maalapil kasvanud piisavalt suureks, et sinna tagasi tulla.
Saagopalm on korowaidele vähemalt sama tähtis kui meile must leib. Kahemeetrise palgijupi seest saadavast jahust piisab perekonnale paariks nädalaks. Kui saago maja ümbert otsa saab, kolitakse uude salusse ja ehitatakse sinna järgmine elamu. 15 aasta pärast on saagopalmid kord raadatud maalapil kasvanud piisavalt suureks, et sinna tagasi tulla. Foto: Hendrik Relve

Korowaid söövad tõuke ja inimliha, kasutavad kivikirveid ja elavad puu otsas, nendel meestel ei näi olevat peenist... Selle rahva lühike kirjeldus tundub valgetele kõrvadele peaaegu uskumatu, kuid ometi on nad olemas — veel.

Aimla looduskeskuse suures aidas on peaaegu kõik istekohad hõivatud. Looduse- ja reisimees Hendrik Relve seisab projektori kõrval, mille valgusvihk joonistab seinale Uus-Guinea kaardi, ja hakkab vaikselt vestma.

Facebook Twitter

Märksõnad

Tagasi üles