President arutas Viljandi tulevikku

Eile hommikul külastas president aktsiaseltsi Viljandi Aken ja Uks, kus arutati kohalike ettevõtete arengu võimalusi. Akna- ja uksetehase omanik Paavo Lampinen (paremal) näitas Eesti riigipeale tootmistsehhi.

FOTO: Elmo Riig

President Toomas Hendrik Ilvese maakonnavisiit algas eile hommikul külaskäiguga Viljandi linnavalitsusse.

Riigipea arutles maavanem Lembit Kruuse, linnapea Loit Kivistiku ja linnavolikogu esimehe Tarmo Loodusega linna olukorra ja võimaluste üle ning toonitas, et maakonnakeskus peaks keskenduma enese atraktiivsemaks muutmisele.

Viljandi peab tõmbama

Samal ajal kui omavalitsusjuhid leidsid, et Viljandi muutuks tugevamaks, kui tal oleks rohkem riigiasutusi, arvas president, et atraktiivsuse võti on hoopis haridusvõrgus.

«Kui tahame, et Viljandisse tuleksid head ja edasipürgivad inimesed, keda me siin vajame, peame esmajoones tagama selle, et nende lapsed saaksid käia heas koolis,» sõnas Toomas Hendrik Ilves hommikusel koosviibimisel.
Ühtlasi päris ta tulevase riigigümnaasiumi direktori Ülle Luisu käest, kuidas kooli arendamine edeneb.

«Et maja kõrval koppa ei seisa, tundub, et midagi nagu ei toimugi, aga maja sees käib ikkagi töö. Paralleelselt on kogu aeg käinud ka see töö, mis puudutab õppekava rakendamist,» rääkis Luisk. Tema sõnul hakatakse peagi riigigümnaasiumile õpetajaid otsima. Suur osa neist loodetakse leida kohapealt ja teine osa tuleb kaugemalt otsida.

Koosviibimisel räägiti veel korrastamist ootavatest objektidest, nagu kultuurimaja ja lauluväljak, ning linna üldisest arengust. Pärast ühispildi tegemist August Maramaa kuju juures jätkas president visiiti ettevõtete külastamisega.

Ringreis maakonnas

Pärast külaskäiku aktsiaseltsi Aken ja Uks sõitis president I­lves koos kaaskonnaga Võhmasse, et tutvuda sealse küünlavabrikuga. Osaühingu Gift Line juhataja Peter Wüthrich tegi külalistele meeleoluka ringkäigu, näidates presidendile tema lahkunud ametivenna Lennart Meri pildiga küünalt ja trükikarusselli. Selle juures rääkis Wüthrich presidendi kaaskonnale toreda loo.

«Kui mu lapsed kuulsid, et tellime karusselli, läksid nad väga elevile ja rääkisid sellest kõigile. Kui lõpuks rekka kohale jõudis, olid kõik linna lapsed meil maja kõrval koos ja oi, kui pettunud nad olid, kui ilmnes, et selle karusselliga sõita ei saagi,» jutustas Peter Wüthrich.

Pärast Võhma parafiinist liuvälja vaatamist sõitis Ilves Olustverre, kus ta tegi ringkäigu teenindus- ja maamajanduskoolis ning mõisas. Pärast lõunat ootasid ees veel kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse eriala tutvustus Aimla looduskeskuses, osaühing Koorti Kartul Lätkalus ning Raudna põhikool Heimtali ringtallis.

President Toomas Hendrik Ilvese ametiaja viimane maakonnavisiit jätkub täna. Suurem osa päevast veedetakse Tarvastu vallas, kus muu hulgas tutvub president Ennukse metsavennapunkriga ja istutab Mustlasse püramiidtamme.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles