Karulas valmib peatselt veel kaks peremaja

Eilne nurgakivi panek tõi ühisele üritusele huvilised Karula kodu elanikest sotsiaalministrini välja.

FOTO: Elmo Riig

Südamesoojust, ühtehoidmist ja head peretunnet soovis sotsiaalminister Hanno Pevkur kolmapäeval Saarepeedi vallas Karula kodu kahe tulevase peremaja elanikele.

Minister avaldas lootust, et ehitaja peab graafikust kinni, tagab ühtlasi kvaliteedi ning majad panevad ajahambale väga pikalt vastu. Ta lisas, et ehk võimaldab ehitaja tulevastel elanikel maju enne valmimist u­udistama ja näpuga katsuma tulla ning ka nende soove arvesse võtta.

Aktsiaseltsi Eston Ehituse töömeeste käe all hoonete seinad juba kerkivad, kolmapäeval seati pidulikult paika nurgakivi. Majad valmivad järgmise aasta veebruari lõpul, töö läheb maksma üle 761 000 euro.

Nagu teatas sotsiaalministeerium, on Karula kodu kahe kümnekohalise peremaja ehitamine osa psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud erihooldekodude reorganiseerimisprojektist, mida viib ellu aktsiaselts Hoolekandeteenused.

Sealjuures on Karula peremajad esimesed, mida selle projektiga rahastama hakati. Kokku rajab Hoolekandeteenused kogu Eestis 11 hoolekandeküla 55 kümnekohalise peremajaga, samuti valmib uusi tegelusmaju ning rekonstrueeritakse seniseid.

Projekti kogumaksumus on üle 26 miljoni euro. Seda rahastab 85 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fond ja ülejäänud osa annab Eesti riik.

Tagasi üles