R, 27.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omavolitsemine ärritab naabreid

Kristi Karro
, suvereporter
Omavolitsemine ärritab naabreid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Silver Niitotsa (taga keskel) sõnul on hoone lõhkumiste taga trikisõiduga tegelevad poisid.
Silver Niitotsa (taga keskel) sõnul on hoone lõhkumiste taga trikisõiduga tegelevad poisid. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kohalikud poisid on Viljandis endise hulgilao krundile ehitanud trikiratta rambid, kuid naaberkrundil tegutseva firma töötajatele ei meeldi, et ümbruskond on prahti täis.

Tallinna, Leola ja Looga tänavaga piirnev krunt kuulub Tiit Sägale, kes on poiste isetegevusest teadlik. «Ega väga ei meeldi,» kommenteeris omanik olukorda.

Säga ütles, et seintel on territooriumile sisenemist keelavad sildid, kuid tugevamateks takistusabinõudeks ressurssi ei jätku. Tema arvates on hoone seinu ja aknaid lõhkunud hoopis eluheidikud ning möödunud aastal andis ta sellest ka politseile teada.

Poisid on hoone vundamendile ehitanud kaarjad rambid, kus saab sõita trikirataste ja rulluiskudega. Mujal selleks praegu võimalust pole, sest Männimäe ekstreemspordikeskuse sisehall on suvel suletud ja kunagised väliplatsid Jakobsoni gümnaasiumi kõrval ja Valuoja orus on lagunenud.

«Maxima tagant küsisime alused, vineerid andis siseka (sisehalli — toimetus) töötaja,» selgitas trikirattur Sander, kust rampide ehituseks vajalikud materjalid on hangitud.
Küsimusele, miks tehti rattapargiks just hulgilao krunt, vastas poiss: «Seal on suur plats ja hea pinnas, kuhu saab igasugu asju ehitada.»

Arnika ilutulestikukeskuse müügikorraldaja Silver Niitotsa sõnul on rattarambid ehitatud aga hulgilao ukseavasid katnud vineertahvlitest. «Varem polnud siin krohvi maas, uksed ja aknad olid terved,» lausus ta.

Niitots ütles, et poisid võiksid sel platsil käia juhul, kui nad hoonet ei lõhu ja keegi nende tegevuse eest vastutab, kuid praegu see nii ei ole. «Olen neid tabanud akent lõhkumas ja ka siit seltskonnast teavad vähemalt kaks, millest jutt käib,» viitas ta üleeile trikisõitu teinud poistele.

Sandri, Miku, Argo ja Raidi ütlemise järgi käivad aga lõhkumas suuremad poisid, mitte nemad.

Silver Niitots rääkis, et lapsed jätavad endast prahti nii rulaplatsile kui Arnika hoone ümbrusesse. Tema jutu järgi oli poisse selgi nädalal koristama pandud, kuid juba üleeilseks oli kõik taas prahti täis.

«Probleem pole selles, et nad siin käivad, vaid selles, et nad ei suuda seda hallata,» toonitas Niitots. Ta lisas, et ettevõtjad võiksid investeerida korraliku rulapargi ehitusse ja ka tema ise oleks nõus sinna raha alla panema.

Maaomanik Tiit Säga lausus, et vana laoplats tundub trikiratturitele hästi sobivat. «Meil ei ole midagi nende vastu, kuid seda tingimusel, et leidub mingi firma või organisatsioon, kes seda tegevust korraldab ning tagab objekti korrashoiu,» sõnas ta.

2009. aasta algul plaanis Säga platsile ehitada Eiffeli kaubanduskeskust, kuid majanduskriisi tõttu jäi plaan katki. Kas ja millal on kavas keskus ikkagi ehitada, Säga kommenteerima ei soostunud.

Märksõnad
Tagasi üles