Tartu ülikool avalikustas vastuvõetute nimekirjad  

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Ülikooli peahoone.

FOTO: Kristjan Teedema

Täna sai Tartu ülikooli vastuvõtmise otsuse teada 3024 kõrghariduse esimese astme üliõpilaskandidaati, kellel tuleb hiljemalt esmaspäeval, 16. juulil kinnitada, et nad asuvad õppima. Üliõpilaskandidaadid, kes võetakse vastu 17. juulist, peavad õppima asumist kinnitama kahe päeva jooksul.

Enne tänast võisid olla ülikooli sissesaamises kindlad need 567 kandidaati, kes olid sisseastumisel täitnud mõne vastuvõtu eritingimuse, näiteks sooritanud kevadel akadeemilise testi vähemalt 65 punktiga või saanud riiklikul või rahvusvahelisel olümpiaadil väga häid tulemusi. Lisaks on vastu võetud kandidaatide seas 630 gümnaasiumi medaliga lõpetanut.

Tartu ülikooli rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar rõõmustas, et Eesti parim ülikool saab minna uuele õppeaastale vastu taas parimate üliõpilastega.

Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma tuletas kandidaatidele meelde, et nad suures ülikooli sissesaamise rõõmus õppima tuleku kinnitamist ei unustaks. Ta täpsustas, et õppekoht tuleb sisseastumise infosüsteemis SAIS kinnitada hiljemalt 16. juulil. «Kui vastuvõtuotsuse saanud kandidaat õppima tulekut tähtajaks ei kinnita, pakume vabanenud koha pingereas järgmisele kandidaadile,» lisas Kaldma.

Üliõpilaskandidaadid saavad kontrollida oma vastuvõtuotsust ning kohta pingereas SAIS-i kasutajakontolt. Lisaks tasub üle vaadata SAIS-i kontole saadetud teated. «Automaatsed teated avaldustega tehtud toimingute kohta saadetakse ka üliõpilaskandidaadi e-posti aadressil. Kahjuks on igal aastal omajagu juhtumeid, kus kandidaat ei saa vastuvõtuotsust kätte, sest e-posti aadress on SAIS-is valesti sisestatud või on teade läinud rämpskirjade hulka,» lisas Kaldma ja selgitas, et kui kandidaat leiab vastuvõtuteate liiga hilja, on tõenäoline, et tema õppekohta on pakutud juba järgmisele kandidaadile ja vastuvõtuotsust ennistada ei saa.

Magistri- ja doktoriõppesse vastuvõtu otsuseid on tehtud jooksvalt ning nendest teada saanuid on 2083, kellest 1482 on õppekoha ka vastu võtnud.

Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse kõikides õppeastmetes 19. augustini.

Vastuvõetute nimekirjad on avaldatud SAIS-is ja juhiseid, millega peaks õppima tulekut kinnitades arvestama, saab lugeda ülikooli sisseastumisveebis. Uued üliõpilased saavad õppetööd puudutava esmase infoga tutvuda ülikooli kodulehel.

Tagasi üles