L, 2.12.2023

Jõesuus kerkib uus sild

, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Esmaspäevast alates näeb Jõesuus kõrget kraananokka ning töömehi silla kandekonstruktsioone ühendamas.
Esmaspäevast alates näeb Jõesuus kõrget kraananokka ning töömehi silla kandekonstruktsioone ühendamas. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Viljandi- ja Tartumaa piiril algas üle Emajõe viiva uue silla kandekonstruktsioonide kokkupanek ning järgmisel nädalal peaksid need ulatuma Tartumaa-poolse kaldatoeni.


Aktsiaseltsis VMT Tehased valmistatud teraskonstruktsioonid, mis ühendatakse poltidega, peaksid kohale saama aastavahetuseks. 92 meetri pikkust silda hakkab kaunistama 18 meetri kõrgune kaar.

Pärnu teedevalitsuse Viljandi osakonna juhataja Allan Allik rääkis, et sillaehitus sujub ja töövõtja Merko Ehitus on nädala jagu plaanist ees.

«Valmis on uue tee pealesõidud, mida on vaja, et saaks tööd teha,» selgitas ta.

Viljandimaa poolele jääva pealesõidu ehitus takerdus mõnevõrra, sest endises turbases jõesängis oli vaja teha ettenägematuid geoloogilisi lisauuringuid. Nüüd kooritakse teetammi alt paari meetri sügavuselt pinnas ja veetakse siis peale täitematerjal. Ehitus jätkub seal nädala pärast.

Kuigi praegu on Jõesuus veetase 86 sentimeetrit üle vaatluspunkti keskmise ja see tõuseb veelgi, pole halb ilm tööd eriti seganud.

Merko Ehituse projektijuht Indrek Moorats rääkis, et talvel on plaanis väiksemad abitööd.

«Silla tekiplaadi valamine, hüdroisolatsiooni tööd, asfalteerimine ja piirete paigaldamine jäävad kevadesse,» loetles Moorats.

Praegu kuni 13 meetri sügavusele jõkke rammitud toruvaiad on ajutised, need eemaldatakse, kui on paigaldatud sillakaar ja jäigad rippurid, mis hoiavad üleval kogu talastikku.

Järgmisel aastal läheb remonti ka vana sild, mille kaudu hakkab kohendamise järel käima kergliiklus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles