Rasmus Ots liitus Saksamaa Bundesliga klubiga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Rasmus Ots

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Saksamaal mängivate Eesti käsipallurite rühm sai tõhusat täiendust, kui Rasmus Ots siirdus Viljandi meeskonnast mullu Saksamaa teise Bundesliga võitnud ja kõrgliigasse tõusnud Bergischer HC ridadesse. 25-aastane Eesti koondise esiväravavaht sõlmis värske Bundesliga klubiga üks pluss üks lepingu.

«Käisin klubis juuni algul testimas ja kuigi tegu oli vaid kolmepäevase prooviperioodiga, siis õnnestusin treeningutel hästi ning eile kirjutasin lepingule alla,» sõnas Ots. Väravavaht lisas, et kokkulepe on nii-öelda kahepoolne ehk treenib ta küll esindusmeeskonnaga, aga võib mängida ka Bergischer HC duubelmeeskonnas. Teine võistkond mängib Saksamaa tugevuselt neljandas sarjas ehk Oberligas.

Kahe kohaliku klubi ühinemisel 2006. aastal moodustunud Bergischer HC esines aastatel 2013-2017 neli hooaega järjest Bundesligas ning tõusis mullu vaid üheaastase vaheaja järel tagasi. Wuppertalis ja Solingenis kodumänge pidav klubi võitis mullu ülekaalukalt teise Bundesliga.

«Mullu oli meeskonnas probleeme kui puudus tasemel kolmas väravavaht, nii et selles rollis mind nähaksegi,» selgitas Ots.« Mulle see sobib, sest tegu on ikkagi minu esimese välislepinguga ning kõik uus vajab harjumist. Väljakutse on suur, aga sihid on mul kõrgel. Realistlikult usun, et madalamal tasemel alustamine sobib paremini kui kohe Eesti liigast Bundesligasse hüpata,» selgitas Rasmus Ots.

Bergischer HC esipuurivaht on suurte kogemustega 35-aastane Bastian Rutschmann, kes Frisch Auf! Göppingeniga võitnud kolmel korral ka EHF Cupi. «Klubil on oma koolkonna väravavahtide treener ning seni on kõik sujunud väga hästi – treeningud on intensiivsed, mitmetunnised ja huvitavad,» vahendas Ots esimeste päevade muljeid uuest klubist.

Tagasi üles