Kalmistuid risustatakse olmeprügiga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Selle asemel et anda vanad telerid tasuta prügilasse, sokutas keegi need Toome tänava surnuaia kõrvale.
Selle asemel et anda vanad telerid tasuta prügilasse, sokutas keegi need Toome tänava surnuaia kõrvale. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Eile hommikul märkasid möödakäijad Viljandis Toome tänava kalmistu prügikasti juures kolme vana telerit.


Toome tänava ja Pärnu maantee kalmistu vaht Aleksander Kalvi tõdes, et olmejäätmeid sokutatakse surnuaia prügikastide juurde tihti.



«Telekaid pole ma varem näinud, kuid kõike muud küll,» rääkis ta. «Mõnel üksikul korral olen toojale peale sattunud, aga mis ma saan talle teha? Trahvimise õigust pole, ehkki heameelega teeks sellistele trahvi.»



Metsakalmistu vaht Janek Eksi loetles, et kalmistuprahile mõeldud prügikastide juurde tuuakse vana mööblit, taarat ja ehitusprahti. «Olen minagi mõnele sellisele peale sattunud,» ütles ta. «Teen kurja häält, aga mis see aitab. Äkki peaks politsei kutsuma?»



Viljandi linnamajandusameti peaspetsialisti Kaidi Brauni andmetel viiakse kõige rohkem olmeprügi Toome tänava ja Vanale kalmistule. Probleem on tema sõnul nii tõsine, et eelmine prügivedaja otsustas maksta leppetrahvi ja lepingu lõpetada, sest lisaprügi äravedamine osutus liiga kulukaks.



«Milline võiks olla lahendus... Ei oskagi välja pakkuda,» tunnistas Braun.



Linnamajandusameti inspektor Rina Niitav lausus, et prügisokutajat saaks nii tema kui politsei trahvida tuhandete kroonidega, aga enne on tarvis isik tuvastada ning see on politsei ülesanne.



Prügifirma Cleanaway Lääne regiooni juhataja Jaan Viljas hindas, et kõnealuse probleemi lahendust ei tea vist keegi öelda.



«Oleks väga hea, kui politsei püüaks prügisokutajaid tabada, aga meie ei saa politseilt seda nõuda,» ütles Viljas.


Tagasi üles