Toiduabi veereb kohale uue autoga

Aage Õunapi sõnul käivad Viljandimaa lasterikaste perede ühenduse liikmed kauplustest toiduabi kogumas ning seda laiali vedamas iga päev.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kolmapäeval tõi Viljandimaa toidupanga esindaja Aage Õunap Tallinnast ära uhiuue kaubiku, millega hakatakse siinsetele suurtele peredele vedama toiduabi.

Sõiduvahend muretseti aastavahetusel mündikampaaniaga kogutud raha eest. Inimesed olid teinud nii palju annetusi, et Eesti toidupank sai osta neli tuliuut kaubikut.

Kolmapäeval esitleti neid Veho Eesti autosalongis rahvale ning seejärel sõitsid Kristiine Prismas toiduannetusi täis laaditud kaubikud mööda Eestit laiali.

Suur Peugeot Boxer jäi teenindama Tallinna piirkonda. Kolm Citroën Nemot hakkavad abi laiali vedama Haapsalus, Viljandis ja Rakveres.

Mündikampaaniaga koguti toidupanga tegevuse toetuseks 56 419 eurot. Kaubikud maksid 45 825 eurot, ülejäänud raha eest plaanib toidupank osta teisi hädavajalikke tarvikuid, nagu külmutuskapid, riiulid, kastid, arvutid ja prügikonteinerid.

Abi veetakse iga päev

Aage Õunap ütles, et kuna Viljandi toidupanga tegevust koordineerib Viljandimaa lasterikaste perede ühendus, jääb kaubik praegu selle organisatsiooni inimeste käsutusse.

«Varem tegime tööd oma sõiduautodega ja mahutasime kauba nende pakiruumi,» selgitas ta. «Nüüd saame korraga rohkem asju autole laadida ja kui näiteks mõni talunik soovib meile annetada suuremat kogust põllusaadusi, on meil võimalik sellele ise järele sõita.»

Õunap lisas, et ühenduse liikmed käivad kauplustest toiduabi kogumas ning seda laiali vedamas iga päev.

Neljapäevalgi ootas kohaleviimist kaks suurt kasti, milles olid peale Tallinnast saadetud kauba Viljandi Rimist ja Selverist saadud toiduaineid. Aage Õunap toimetas need õhtupoolikul kahele lasterikkale perele.

Peakorter kolis Viljandisse

Toidupanga kaubikut võib edaspidi seismas näha nii Viljandimaa lasterikaste perede ühenduse kontori juures Lääne tänaval kui Tartu tänav 1a hoovis.

Viimati mainitud maja kolmandal korrusel tegutseb Eesti lasterikaste perede liidu kontor, mis kolis sinna hiljuti Pärnust. Ruumid avati möödunud pühapäeval, kui seal peeti ka sisutihe üle-eestiline koosolek.

Hiljuti 15. aastapäeva tähistanud organisatsiooni peakorter lahkus oma senisest asupaigast seepärast, et märtsis valiti liidule uus juhatus. Selle presidendiks sai 33-aastane viljandlanna Aage Õunap.

Seni oli Õunap juhtinud Viljandimaa lasterikaste perede ühendust, kuid nüüd andis ta selle ameti üle Ingrid Sindile.

«Peastaabi kontoris hakkavad tööle president ja raamatupidaja. Seal hoiame liidu dokumente, peame koosolekuid ja nõustame maakondlikke organisatsioone,» rääkis Aage Õunap, kes valiti presidendi ametisse kolmeks aastaks.

Üleriigilise liidu peamiste ülesannetena tõi ta välja kohalike organisatsioonide nõustamise, üleriigiliste ürituste korraldamise ning suurte perede eest seismise seaduste loomisel. Liit aitab välja töötada ka KredExi kodutoetuse programmi ning otsustab, kuidas jagatakse haridusministeeriumi toetust, mis on mõeldud suurte perede laste huvihariduseks.

Aage Õunapi kodus kasvab neli last, kellest noorim on aasta ja kolme kuune ning vanim 13-aastane.

Tagasi üles
Back