Lemmikloomadega reisides tuleb olla tähelepanelik

Koera või kassiga Euroopa Liidus reisimiseks peab omanikul olema ette näidata lemmikloomapass.

FOTO: Elmo Riig

Suvi on reisimise aeg ja paljud inimesed soovivad välisriikidesse kaasa võtta ka lemmikloomad. Selleks, et vältida ootamatusi ning pidada kinni kehtestatud reeglitest, tasub end enne teeleasumist nõuetega kurssi viia.

Veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonnajuhataja Harles Kaubi sõnul otsitakse sageli vastuseid küsimustele, mis puudutavad lemmikloomade üle piiri liikumist ja nõudeid riikide kaupa. Iseäranis suurt huvi tuntakse koerte ja kasside transportimisega seonduva vastu.

«Koera või kassiga Euroopa Liidus mittekaubanduslikel eesmärkidel reisides peab loomaomanikul olema esmalt ette näidata lemmikloomapass, kus on märgitud looma ja tema omaniku andmed ning vaktsineerimised. Samuti peavad lemmikloomad olema märgistatud mikrokiibiga,» selgitab Kaup.

Täitmiseks kohustuslikke nõudeid on veelgi.

• Välisriiki reisival üle kolme kuu vanusel lemmikloomal peab olema vähemalt 21 päeva enne reisi algust tehtud marutaudivastane vaktsineerimine.

• Koerale, kes reisib Ühendkuningriiki, Maltale, Iirimaale või Soome, peab veterinaararst tegema paelussivastase tõrje. Parasiiditõrje tuleb teha vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui viis päeva enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.

• Rohkem kui viie loomaga reisimise puhul kehtivad lemmikloomadega kauplemise nõuded ning sel juhul on vajalik veterinaarsertifikaat.

• Reisides väljapoole Euroopa Liitu, peab loomal olema sertifikaat, mida väljastab maakondlik veterinaarkeskus.

Lemmikutega reisimise ettevalmistusi tuleb alustada varmalt, sest mõned riigid nõuavad loomade liikumisel eriluba või esitavad muid nõudeid. Lisaks aitab reeglite nõuetekohane järgimine tagada loomade turvalise ja tervist kaitsva liikumise nii kodu- kui sihtriigis.

Üksikasjalik informatsioon lemmikloomaga reisimisega seotud nõuetest on veterinaar- ja toiduameti koduleheküljel.

Tagasi üles