«Lepakose lugemised» on seekord Hüpassaares

31. mail kogunetakse «Lepakose lugemiseks» Hüpassaarde.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

31. mail on järjekordsed, üheteistkümnendad «Lepakose lugemised». Seekord kogunetakse Hüpassaarde, sest sel aastal saab Mart Saare majamuuseumi hoone saja-aastaseks.


1911. aastal valminud majas mõtiskletakse sümbolismist ja «mustast linnust» ― Mart Saare isikust, luulest, muusikast ja kunstist. Vestlejate seas on Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Maret Tomson, kunstnik Tõnu Kukk ja luuletaja Hannes Varblane.

Need, kes soovivad Hüpassaarde sõita, võiksid endast Suure-Jaani raamatukokku teada anda ja kell 12 Suure-Jaani kalmistule kabeli juurde tulla. Pärast mälestushetki Jaan Lepajõe ja Mart Saare haual minnaksegi üheskoos Hüpassaarde.

«Lepakose lugemised» algatas Lepakoselt pärit põllumajandusprofessor Jaan Lepajõe, kes korraldas aastatel 1992―1999 suviti koduloo- ja rahvuskultuuriteemalisi talusümpoosione. Neid peeti nii Lepakosel, Hüpassaares kui heliloojate Kappide majamuuseumis Suure-Jaanis. Mullune Lubjassaares aset leidnud üritus pühendati aga Suure-Jaani kandi kultuuritegelasele Jaan Joandile, kelle sünnist möödus sada aastat.
 

Tagasi üles