Sisukord
Paberleht
Paberleht

Oiul hakkab pitsaahju korsten nädala selgroo murdudes tossama

2 min lugemist
Kokk Jaana Hänilane veel taignat sõrme otsas keerutada ei oska, aga pitsa valmistamise sai kiiresti käppa. FOTO: Marko Saarm

Kui Sakala neljapäeva lõuna ajal Oiu sadamasse jõudis, tahtis uue söögikoha omanik Anmar Pihlak kiiresti Viljandis ära käia, sest mozzarella’t tooma pidanud kaubaauto oli mingil põhjusel tulemata jäänud.

Tellijale Tellijale

Maakohas söögikohta pidada on Pihlaku sõnul üpris keeruline, aga endise restorani Ruup asemel on ta nüüd koos pitsameister Jaana Hänilasega sisse seadnud Oiu Pizza. Hiljuti avas Pihlak Jõesuu puhkealal Võrtsjärve külastuskeskuses ka rannakohviku Konks.

Tulles tagasi selle juurde, mida Oiul pitsade valmistamiseks vaja läheb, on mozzarella Pihlaku sõnul lahutamatu koostisosa.

Ta meenutas hiljuti lahkunud maailmakuulsa tippkoka Anthony Michael Bourdaini sõnu, et kui sa pakud pitsat, peavad kõik komponendi tulema Itaaliast ja kui midagi saab otsa, ei tohi seda muuga asendada, vaid tuleb panna uksele silt «Oleme suletud». Oiu Pizza järgib seda osaliselt, näiteks õige jahu lõppedes. Ühel jaanieelsel pühapäeval said ettevalmistatud tainapallid poolteise tunniga otsa ja uksed tuligi sulgeda.

29.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto