Mõni aeg tagasi saatsin ma linnavolikogu sekretärile palve kuulata mõnel majanduskomisjoni istungil linnajuhtide mõtteid võimaliku ujula või veekeskuse – ükskõik, mis siia on kavas rajada – majandamise väljavaadetest, arvestades linna rahakoti ahtust. Teemaks see 19. juuni komisjoni koosolekul saigi. Kirjale olid tulnud vastama linna teise ešeloni ametimehed. Linnavalitsuse liige Gert Elmaste tutvustas oma selgitust mööda isiklikke seisukohti.
Laias laastus paistab, et linna valitsevate parempoolsete poliitikute peas valitseb eelarvamus, et ettevõtjad, kes oma pakkumistega läbirääkimisi peavad, üritavad linna rahakoti arvelt rikastuda ja konkurente välja suretada.
HEA UUDIS NÄIKSE olevat, et pidurit on tõmmatud plaanile lammutada majad, mille eelmine linnavalitsus (kes üritas end igaveseks linnaarengu annaalidesse kirjutada) selle mõttega ostis.
Küsimusele, kui palju kulu tekitab linnale endiste vippide esindushoone ehk Vabaduse plats 6 maja lammutamine, vastati, et umbes 100 000 eurot. Võrdluseks on hea teada, et see on umbes pool linna teede remondiks plaanitavast summast aastal 2018. Ehk oleks selle raha eest mõistlikum jalgrattateid ehitada?
Pangamaja lammutamine olevat hoopis päevakorrast maha võetud. Seda saavat kasutada linna ja valla plaanitava veekeskuse majapidamishoonena.
Niisiis, häid uudiseid kuulsime ka.
UUE KOMISJONI või uurimisrühma loomine on märk, et asjaosalised üritavad otsustamisest kõrvale hiilida. Linnavalitsuse liikme Elmaste peamine sõnum oli, et Viljandi järve äärde plaanitav ujumis- ja vaba aja keskus ning Vabaduse platsi äärde kavandatav veekeskus on kaks täiesti ise asja. Suure tõenäosusega ongi. Minu küsimuste mõte oli aga, kuidas ükskõik kumma majandamine mõjutab linna rahalist seisu. Kõlama jäi seisukoht, et seda on võimatu ennustada ning linnavõimu ülesanne on ükskõik mis hinna eest rahvale ujumisvõimalust pakkuda.