Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Naiskodukaitsjad korrastavad sada unustusse vajunud kalmu

2 min lugemist
Margit Rei sõnutsi hoolitsevad naiskodukaitsjad ka esimese Eesti lipu õmmelnud Emilia Rosalie Beermanni haua hea väljanägemise eest. FOTO: Elmo Riig

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad otsustasid Eestile juubeliks kinkida saja mahajäetud haua korrastamise ning maakaitsepäevaks olid nad võsast ja umbrohust puhtaks teinud 40 matmispaika.

Tellijale

«Plaan korrastada sada unustusse vajunud hauda tuli sellest, et paljud asutused, eraisikud ja kogukonnad teevad Eestile 100. aastapäevaks kingitusi,» ütles idee autor Margit Rei. «Käisin mõttes mööda Viljandi parke ja lasteaedu ning jäin pidama surnuaedade juures. Meil on palju tuntud inimesi, kelle hauad on jäänud unarusse, rääkimata siis tavaliste eestlaste kalmudest. Samas kõik nad on oma elu jooksul andnud panuse Eesti riigi heaks.»

Korrastamist vajavad haudu aitasid välja otsida Suure-Jaani ja Tarvastu kalmistuvahid ning kalmistuid haldav spetsialist Aive Vanamets Viljandi linnavalitsusest.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto