Jaanipäev möödus Viljandimaal politsei jaoks suuremate probleemideta 
16.18 parandatud ametinimetus

Viljandi politseijaoskonna operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et kainenema tuli viia jaanipäeval kuus inimest.

FOTO: Marko Saarm

Viljandimaal tehti politseile jaanipäeval 30 väljakutset, millest enamik oli seotud liiga palju alkoholi tarbinud inimestega.

Politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et perevägivallateateid laekus kolmel korral ja kainenema tuli viia kuus inimest.

Liiklus oli tema märkimist mööda võrdlemisi hõre. «Kainust kontrolliti 37 autojuhil, kellest enamik ehk 36 olid kained ja liiklesid igati eeskujulikult,» rääkis Virk. 

Politsei sai tema sõnul teateid joobekahtlusega sõidukijuhtidest, avalikus kohas joobes olevatest inimestest ning noorteseltskonnast, kes näis alkoholi pruukivat. Ta selgitas, et kümnepealine seltskond oli Mõisakülas tõepoolest koos, kuid noored olid kained ja kõik oli hästi.

Üks juhtum oli Virgi sõnade kohaselt jaaniõhtul Viljandi vallas. Politseinikud viisid seal kainenema kutsumata külalise, sest ta võinuks omal käel seigeldes raske joobe tõttu hätta sattuda. Samamoodi oli Viljandis Turu tänava baaris üks purjus mees laua taha tukkuma jäänud ega soovinud lahkuda.

«Suure-Jaani laululaval oli 23. juuni hilisõhtul üks mees nõnda palju alkoholi tarvitanud, et liikus sisuliselt roomates. Temagi viidi kainenema,» kommenteeris Virk.

24. juuni öösel kella 3.30 ajal sai politsei teate inimeselt, kes tunnistas, et on joobes ja kuskil Holstre kandis metsa eksinud. «Mees oli tahtnud peolt jalgsi koju kõndida, kuid kaotanud tee. Õnneks leiti mees kiirelt üles: patrull kohtus temaga hetkel, kui ta ühest metsasihist välja astus,» kõneles Virk ning toonitas, et alkoholi pruukinud inimesed ei tohiks kunagi üksipäini loodusesse retklema minna. 

Väljakutsetest vabal ajal käisid politseinikud Virgi ütlemist mööda jaanituledel, et uurida, kuidas on pidumeeleolu lõkete ümbruses. «Vaatepilt oli väga hea, enamik inimesi tundsid jaaniõhtust rõõmu ilma probleemideta ja nii, et politseid polnud vaja kaasata,» sedastas ta.

Ottomar Virgi õige ametinimetus on Politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri operatiivjuht.

Tagasi üles