Karksi-Nuia paisjärve ümber jooksis rekordarv võistlejaid 

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

41. Karksi-Nuia jaanijooksu stardijoonelt spurtis eile üle 600 osavõtja.

FOTO: Meila Israel

Järjelt 41. jaanijooks ümber Karksi-Nuia paisjärve meelitas eile kohale väga palju osalejaid nii täiskasvanute kui laste spordisündmusele. Naiste arvestuses sündis ka uus rekord.

Jaanijooksu lõpetas täiskasvanute klassis 414 osalejat. «Tuli ära!» kinnitas jooksu korraldaja Jaak Israel rekordilise osalejate arvu sündi. 356 osavõtjat oli eelmine rekord. Israeli sõnul oli plaan saada täis 400 osalejat, aga kokku võistles tänavu ligi 600 välejalga. 

Lastejooksus oli osalejaid 187. «Super,» kommenteeris Israel. 

Meestest finišeerus parima tulemusega Bert Tippi, kellel kulus võitmiseks natuke vähem kui 15 minutit.

Naiste arvestuses sündis kõva rekordiparandus, sest Luna-Aleksandra Lagoda läbis 4,4-kilomeetrise distantsi 16 minutiga. «See on ülikõva. 13-aastane Luna lööb üle Eesti praegu laineid,» märkis Israel.  

Eelmise rekordi, mille samas katergoorias oli teinud Lily Luik, trumpas Lagoda üle ligi 53 sekundiga. 

Meestejooksus rekordit Israeli sõnade kohaselt ei sündinud, aga sellegipoolest oli Karksi-Nuia kokku tulnud palju kõvasid jooksjaid. 

Tema hinnangul on see jooks eriline, sest esikoha pärast võitlemine jõuab haripunkti juba sada meetrit pärast starti, kui võistlejad peavad läbima kitsa lõigu Karksi lossi väravate vahel. «Kui võidelda kõrge koha nimel, tuleb juba seal spurtida teistest ette,» selgitas Israel.

Jaanijooksu tulemustega on võimalik tutvuda siin.

Tagasi üles