Sisukord
Paberleht
Postimees

Minister otsib Jämejala turvamurele lahendust

1 min lugemist
Üks Jämejajala sundraviosakonna patsientidest on ümbritsevatele inimestele nii ohtlik, et tema küsimusega tegeleb hulk ametnikke justiitsministriga eesotsas. FOTO: Marko Saarm

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsel arutasid Jämejala psühhiaatriahaigla turvalisusprobleeme justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, vanglate ja Viljandi haigla esindajad.

Tellijale Tellijale

Viimastel nädalatel on ajakirjanduses juttu olnud, et Jämejala töötajatel on raske toime tulla varem vanglas olnud ja sundravile saadetud patsiendiga, kes hirmutab personali ja avaldab haiglas filmitud videoid sotsiaalmeedias.

"Sundravi problemaatika tuleb lahendada kahes osas. Lähiperspektiivis on number üks prioriteet tagada inimeste ohutus. Lisaks tuleb haiglal kiiresti koos isiku eestkostja või hooldusõigust omava omavalitsusega tegelda sotsiaalmeedias levivate ja kaaspatsientide põhiõigusi rikkuvate videote mahavõtmisega," teatas justiitsminister Urmas Reinsalu ministeeriumi pressiteenistuse vahendusel. "Pikas perspektiivis aga on oluline üle vaadata kogu sundravi skeem."

10.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto