iDeal kampaania

Peaaegu igal teisel eestlasel tuleb suvel ära teha ka puhkava kolleegi töö

44 protsenti eestimaalastest peavad sel suvel puhkuste ajal ära tegema ka puhkavate kolleegide töö.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

CVKeskus.ee tehtud uuringust selgus, et 44 protsenti eestimaalastest peavad sel suvel puhkuste ajal ära tegema ka puhkavate kolleegide töö. Enamasti tuleb töötajatel asendada üht kuni kaht kolleegi, kuid leidub ka neid, kes peavad üle võtma enam kui viie kolleegi töö.

«Uurisime suveperioodi alguses töötajate töökoormuse kohta ja küsisime, mitme kolleegi töökohustusi tuleb töötajatel suvel täita. Peaaegu pooled vastanutest tunnistasid, et tegelevad puhkuste perioodil ka kolleegide tööülesannetega,» ütles CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. «Kohustusest teha ära ka puhkava kolleegi töö on töötajatel sisuliselt võimatu keelduda, seepärast tuleb suvel arvestada kasvava töökoormuse ja stressitasemega. Töökoormuse kasv oleneb aga sellest, kui keeruline on kolleegi kohustusi üle võtta: mida rohkem on ettevõttes nii-öelda asendamatuid inimesi, seda keerukamaks muutub olukord ka puhkuste ajal või asendamatu töötaja ootamatul lahkumisel.»

Enim kasvab Auväärti sõnul puhkuste tõttu töökoormus mehaanika- ja tehnika-, assisteerimise ning müügisektoris. Nendes valdkondades tuleb suvel kolleege asendada vähemalt pooltel töötajatel. Kõige rohkem kolleege ühe töötaja kohta tuleb asendada aga mehaanika- ja tehnikasektori töötajatel. 12 protsenti vastanutest leidsid, et peavad täitma rohkem kui viie kolleegi töökohustusi.

Kõige vähem peavad kolleege asendama klienditeeninduse ja toitlustussektori töötajad – nendes valdkondades värvatakse suvekuudeks ajutist lisatööjõudu, mis arvatavasti piirab ka olemasolevate töötajate töökoormuse kasvu.

Tagasi üles