Euromiljoneid paistab veel kahele ettevõtmisele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vabaduse väljaku eskiis.
Vabaduse väljaku eskiis. Foto: OÜ At Home

Ehkki Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ametliku teate kohaselt jagus sel nädalal Viljandimaale kinnitatud eurotoetusi kolmele ettevõtmisele, on kahel projektil võimalik veel euromiljoneid saada. Järjekorras esimene neist on Viljandi kesklinna uuendamine.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetuste keskuse direktori Monica Hankovi teatel pole Viljandi linnasüdame uuendamiseks mõeldud toetuse suurus teada. Linnajuhid küsisid enam kui kuus miljonit eurot, kuid juba mai keskel tuli EAS-i hindajatelt teade, et nii suures mahus Viljandi abi ei saa, sest kõik need tänavaremondid ja ehitused ei kanna seda piirkonna konkurentsivõime tugevdamise eesmärki. Linnajuhtide ja EAS-i läbirääkimised rahastuse teemal pole lõppenud ning seda, millisest toetussummast jutt käib, EAS ei avalda.

Viljandi linnasüdame uuendamise rahastusotsuse taga seisab veel üks ettevõtmine, millel on nõuded toetuse saamiseks täidetud, aga raha eraldamine sõltub sellest, kui palju Viljandi linnale toetust antakse. Hankov nentis, et EAS on selle projekti eestvedajat teavitanud, aga avalikult ei soostunud ta nimetama, millisest ettevõtmisest jutt käib.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm sai alguse 2015. aastal ning siis teatas rahandusministeerium, et Viljandimaa osa on 11,3 miljonit eurot. Esimeses taotlusvoorus 2016. aastal tunnistati rahakõlblikuks 12 plaanist vaid kolm ning nende vahel jagati 2,2 miljonit eurot. Sellest rahast üle poole sai linn sel nädalal alanud Kantreküla tänavate remondiks.

Järelejäänud enam kui üheksast miljonist eurost on nüüdseks jagatud viis miljonit ning selle said kaks tööstusparki ja Soomaale kavandatav kõrglaudtee. Praeguse plaani järgi võib ka jagamata neli miljonit eurot lähinädalatel omaniku leida. Kui aga Viljandi linn pole valmis vähendatud toetust vastu võtma ja see raha jääb üle, pannakse see kolmandasse vooru. Siis ei jagata raha enam maakondade kaupa, vaid igast maakonnast pääseb kolm paremat ideed üle-eestilisse taotlusvooru ja toetust saavad parimad.

Viljandi linnapea Madis Timpson on kinnitanud, et pakutav toetus võetakse igal juhul vastu, aga praegu peetakse läbirääkimisi, et tõestada otsustajatele oma ettevõtmise olulisust.

Tagasi üles