Juhtkiri. Rituaalsed olevused

Sakala logo

FOTO: «Sakala»

Sakala toimetuse aastatepikkune praktika on näidanud, et kui pärida Kuku raadio kampaanias «Selge grupijuht» osalevate inimeste käest, miks nad niisuguse sammu teha otsustasid, jäävad paljud sõnadega hätta. Mõni vastab eestlaslikult jutuka õlakehitusega, teine jõuab pärast raalimist tõdemuseni, et ju see ikka harjumus on. Millise mõtte ajel aga tollele harjumusele kunagi algus sai pandud, jääb sellisel juhul ikkagi müstiliseks.

Tellijale

Võib-olla on see tunnistus sellest, et inimesed on rituaalsed olevused? Kindla korraga toiminguid on meie ümber ju palju rohkem kui abiellumine, mis võib esimesena pähe tulla. Ning ehkki enamik talitusi ei ole religioossed, võib neid sellistega võrrelda.

Tegelikult ei olegi vaja üle mõelda ning juba üle kahe aastakümne elujõulisena püsinud aktsiooni käekäigu põhjusi metatasandil käsitleda. Tähtis on ju lõppude lõpuks üksnes see, kas jaaniajal sõpradele kaineks autojuhiks olla lubavad inimesed saavad oma nime kirjapanemisest parema tunde või suurema enesekindluse. Elu on näidanud, et saavad.

Tagasi üles