Viljandimaa saab investeeringuteks ligi 5 miljonit eurot

Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu 2016. aastal kohas, kuhu rajatakse Suure-Jaani tööstuspark, mille arendust toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ligi poolteise miljoni euro suuruse toetusega.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas kolme piirkondade konkurentsivõime tugevdamise projekti Viljandimaal ligikaudu 5 miljoni euroga. 

Viljandimaa turismiprojekt nimega «Soomaa väravad» saab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 688 225 euro suuruse toetuse, mille abil on EAS-i kommunikatsioonispetsialisti Egert Puhma sõnul kavas rajada Soomaale Kõpu jõe äärde külastuskeskus, kus avatakse statsionaarne näitus Soomaa rabaleidudest ja kaunitest loodusfotodest ning interaktiivne ala sealse erilise looduse ja kultuuripärandi tutvustamiseks.

Külastusekeskuse osaks on kõrglaudtee koos vaatetornidega, mis annab võimaluse vaadelda Soomaa loodust puulatvade kohalt.

Viljandimaa tööstusaladest said Puhma märkimist mööda toetuse kaks projekti: Mäeltküla tööstuspargi arenduse teine etapp 2 676 712,56 eurot ja Suure-Jaani tööstuspargi arendamime 1 557 638,43 eurot.

Mäeltküla tööstuspargi toetuse abil on Puhma kinnitusel kavas välja arendada tööstuspargis uutele kruntidele vajalik avalik tugitaristu. Tööstusalale rajatakse teed, tänavavalgustus, kergliiklustee ning koos tehnovõrkude liitumispunktidega vee-, gaas-, elektri- ja sideliinid.

Suure-Jaani tööstuspargi arendamiseks mõeldud toetuse abil plaanitakse Puhma jutu järgi tööstuspargi alale rajada juurdepääsuteed koos tänavavalgustusega, vee- ja kanalisatsioonitrassid ühes pumplatega ning elektri- ja sidevarustus.

«Turismiinvesteeringute abil keskendutakse piirkondade eripära rõhutavate objektide arendamisele, et tuua külastajad Tallinnast kaugemale. Projektide tulemusel lisandub maakondadesse uusi külastajaid ning pikeneb turistide piirkonnas viibimise aeg. Nii ulatub külastuste mõju ka teiste piirkonna ettevõteteni ning kasu saavad ühtlasi majutus-  ja toitlustusettevõtted,» kõneles EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo.

Riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul sellised projektid, mis loovad võimaluse ettevõtluse tekkeks ja arendamiseks, on suure mõjujõuga, sest hoogustavad majanduskasvu kogu riigis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles