Läheneb maamaksu tasumise päev

Kõige lihtsam ja mugavam võimalus on oma andmeid kontrollida e-maksuametis/e-tollis.

FOTO: SANDER ILVEST/

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab järgmisel nädalal meeldetuletuse 14 700 inimesele, kellel jäi maksukohustus tähtajaks tasumata. Teate saavad SMS-i või e-postiga need inimesed, kellel on maksuvõlg alla 50 euro.

Kokku on teavituse saavate inimeste tasumata maksusumma 350 307 eurot, millest enamiku moodustab maamaks. MTA teavituse on juba saanud ka need inimesed, kelle maksuvõlg on suurem kui 50 eurot.

Tänavu 2. aprilliks tasumisele kuulunud maamaksukohustuse on täitnud 91 protsenti inimestest, võlgu on 29 684 inimest summas 853 076 eurot.

MTA teenuste osakonna talitusejuhataja Liina Jõõtsi sõnul on kasulik maksuvõlaga võimalikult varakult tegelda, et intress seda oluliselt suuremaks ei muudaks. «Tasumata maksusummale lisandub intress 0,06 protsenti päevas ehk 50-eurose maksusumma puhul üks euro kuus,» ütles Jõõts ameti pressiteenistuse vahendusel.

Maksusumma saab kõige mugavamalt tasuda e-maksuametis/e-tollis, kuhu sisse logides avaneb link «Alusta maksmist». Samuti tasub e-maksuametis/e-tollis üle kontrollida sinna märgitud kontaktid, sest kui mõni tähtaeg kipubki ununema, siis tuletab MTA seda kondanikele meelde.

Küsimuste korral saab abi infotelefonil 880 0810 või e-posti aadressil info@emta.ee.

Tagasi üles