E, 27.03.2023

Aastapäeva tähistav Soomaa kutsub uudistama

Madis Luik
, reporter
Aastapäeva tähistav Soomaa kutsub uudistama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Elmo Riig / Sakala

Tänavu täitub veerandsada aastat Soomaa rahvuspargi loomisest ning sel puhul kutsub rahvuspark kõiki loodusesõpru endale külla, annab teada keskkonnaamet pressiteate vahendusel.

Kõige suurejoonelisem ettevõtmine saab teoks 3. juunil, kui Soomaa kogukond avab oma uksed ning kutsub hüüdlausega «Soomaalastele külla» kohtadesse, kuhu tavapäraselt ei pääse. Pühapäeval on Soomaal avatud viis kohvikut talude ja Tipu looduskooli õues, kus saab maitsta hõrgutisi ja tutvuda kohaliku kultuuripärandiga praktilistes töötubades.

Riisal on avatud piirkonna ajalugu ja elulaadi tutvustav näitus ning sõita saab kanuuga. Sandra külas avab oma uksed põline Soomaa talu, kus saab õppida roosimise kudumistehnikat. Päev jõuab haripunkti kell 17 Tipu looduskooli õuel algava kontserdi ja vestlusõhtuga, millel muusikat pakub ansambel Puuluup ning loodusest ja looduskultuurist kõneleb vanameister Fred Jüssi.

«Soomaad kui väga hõreda inimasustusega piirkonda tuntakse enim just oma viienda aastaaja, kevadise suurvee järgi. Põnevat avastamist leidub aga rahvuspargis ka muul ajal, seetõttu kutsumegi siinseid soid, metsi ja piirkonna kultuuripärandit avastama suve hakul,» lausus Sandra Urvak, Soomaal tegutsev keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Kontsert on kuulajatele tasuta, päeva korraldab keskkonnaamet koos kogukonnaga. Täpsem info on Soomaa rahvuspargi kodulehel.

Lisaks kutsub keskkonnaamet pildistama terve aasta vältel Soomaa rahvuspargi loodust ja kultuuripärandit. Postitades fotosid oma Facebooki või Instagrami kontole palutakse autoril lisada teemaviide #Soomaa. Kõik 16. märtsist 19. novembrini postitatud fotod osalevad meeneloosides, mis korraldatakse mai, augusti ja novembri lõpus. Peaauhinnaks on matk keskkonnaameti retkejuhiga võitjale ja tema viiele kaaslasele Karula, Soomaa või Vilsandi rahvuspargis. Peaauhind loositakse välja kõigi pildistajate seast, kes märgivad foto juurde lisaks rahvuspargi teemaviitele ka #Keskkonnaamet.  

Märksõnad
Tagasi üles