Viljandi delegatsioon sõitis Gruusiasse

26. mail lehvib Viljandis Gruusia rahvuslipp. Lipp heisatakse raekoja roosiaias.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Tänasest esmaspäevani on Viljandi linna delegatsioon külas Gruusia sõpruslinnas Telavis, kuhu on seekord kutsutud kõigi sealse linna sõpruslinnade esindajad, et tähistada Gruusia Vabariigi 100. sünnipäeva.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni ja Telavi linnapea Shota Nareklishvilile on see esimene kohtumine, sest mõlemad mehed asusid linnasid juhtima pärast eelmisel aastal olnud kohalikke valimisi.

«Gruusia on Eesti sõber ja ka Viljandi peab oma sõpruslinna mõlema riigi 100. juubelil meeles. Tähtis on, et kahe riigi sõprus kestaks ja areneks ning linnade koostöö aitab sellele kindlasti kaasa,» ütles Timpson.

Aprillikuisel kohtumisel Gruusia Vabariigi suursaadiku Tea Akhvledianiga lubas linnapea, et grusiinide auks lehvib 26. mail Viljandis nende rahvuslipp. Lipp heisatakse sel päeval raekoja roosiaias.

Viljandi ja Telavi linnajuhid allkirjastasid eelmise aasta augustis 25. augustil ühiste kavatsuste kokkuleppe. Vastastikuste külastuste tulemusel on selgunud, et grusiinid vajavad eeskätt viljandlaste kogemust ja nõuandeid jäätmekorralduse, energiasäästu ning spordiklubide haldamise ja majandamise teemadel. Külalisi Gruusiast oodatakse Viljandis külla hansapäevade ajal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles