Eriolümpialased müttasid Viljandi kunstmurul

Kolmapäeval, 23. mail leidis Viljandi linnastaadioni kunstmuruväljakul aset järjekordne Eesti eriolümpia ja Viljandi Tuleviku koostöös läbi viidud jalgpalliturniir intellektipuudega lastele ja noortele. Mitmendat aastat korraldatav jalgpallipäev läks taas täismajale ning päikeseline päev täis jalgpalli ja rõõmu sportimisest pakkus kamaluga siiraid emotsioone.

«Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi jaoks on selle turniiri näol tegemist ühiskondlikust ja kogukondlikust vastutustundest kantud heategevast vaimust kantud projektiga, millel hoitakse oma õlga all juba aastaid. Eriolümpiaühenduse inimesed koondavad võistkonnad ja panevad välja auhinnad, Tuleviku klubi inimesed viivad päeva läbi, tagavad väljaku, kohtunikud ning laste toitlustamise,» kirjutab Viljandi jalgpalliklubi Tulevik oma kodulehel.

Tänavu aitasid kohtunikena klubi tegevjuht Rain Tölpus, esindusmeeskonna mängija ja lastetreener Janar Õunap ja klubi vabatahtlik Kenneth Mark Kovru. Sooja toitu serveeris sadadele lastele Tuleviku hea koostööpartner Nõmme Kaubanduse osaühing.

Turniir avati traditsioonilise rongkäiguga staadionile ning kõlas eriolümpia hümn. Loeti ette eriolümpia vanne: «Las ma võidan, ja kui ma ka ei võida, olen ma andnud endast parima!»

«Väga suur rõõm on teid kõiki siin taas näha,» kõneles klubijuht Raiko Mutle pärast rongkäiku ja tervitas mängijaid.

Eriolümpia spordidirektor Siret Kruk tõdes, et Viljandi Tulevik on nende organisatsioonile saanud aastatega südamesõbraks. «Meil on selle üle siiras heameel! Kõigis meie asutustes on jalgpall väga populaarne ning seda turniiripäeva oodatakse pikisilmi, võistkondadesse pääsemiseks on tugev konkurents. Usun, et Tulevik on valmis meid ka järgmisel aastal võõrustama. Koostöö klubiga on meil väga hea ja tuleme Viljandisse suure rõõmuga,» kõneles ta.

Tänavusel turniiril jagati välja ka kohad tuleva aasta märtsikuus Abu Dhabis toimuvatele maailmamängudele.

Turniiril osalesid Tartu vaimse tervise hooldekeskus, Valga Jaanikese kool, Pärnu Kuninga tänava põhikool, Urvaste kool, Kiigemetsa kool, Ämmuste kool, Kosejõe kool, Lahmuse kool, Tartu Kroonuaia kool, Kammeri kool, Vaeküla kool, Viljandi Kaare kool ja Tallinna Tondi põhikool.

Tagasi üles
Back