Itaalias haiglasse sattunud mees jõudis annetajate toel kodumaale

Sigrid Koorep
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Itaalias õnnetusse sattumise järel Udine linna haiglasse viidud Urmas Villbachi tõid koju Tartu ülikooli kliinikumi kiirabi meedikud. Foto on illustratiivne.
Itaalias õnnetusse sattumise järel Udine linna haiglasse viidud Urmas Villbachi tõid koju Tartu ülikooli kliinikumi kiirabi meedikud. Foto on illustratiivne. Foto: Erik Prozes / Postimees

Annetajate abiga said lähedased kiiresti kokku raha, et kiirabiautoga Eestisse ravile tuua oma pereisa, kaugsõiduautojuht Urmas Villbachi, kes Itaalias Udine linnas jalutuskäigul õnnetult kukkus. 

«Ta jõudis pühapäeval Tartu haiglasse,» ütles poeg Janar Villbach ja lisas, et läks koos perega teda kohe vaatama. «Isa on nüüdseks koomast välja tulnud. Edasiseks taastumiseks on teda vaja igati toetada, kuid suurema võitluse peab ta ise maha pidama.»

Seni on asjaolusid arvesse võttes kõik kulgenud kenasti. Tartu kiirabiarstid kiitsid Itaalia kolleegide tööd ja Janar Villbach omakorda kiitis siinse kiirabi tööd, kui inimesed hakkasid kiiresti asju ajama, et kannatanu Eestisse tuua. Samuti jagus tal ohtralt tänusõnu kõikidele annetajatele, kes isa kojutoomiseks oma panuse andsid. Vajaminev summa 8500 eurot tuli üleskutse esimese päeva õhtuks kokku. 

Tagasi üles