Suvist malevatööd jagub rohkem kui 180 noorele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tänavu suvel alustab Viljandimaal tööd 15 malevarühma, millest lõviosa on Põhja-Sakala vallas. Viljandis tegutseb viis rühma ning Mulgi vallas ja Viljandi vallas mõlemas üks rühm.

FOTO: Marko Saarm

Lisaks rahateenimisvõimaluse pakkumisele kasvatavad noorte töömalevad vastutust ühiskondliku vara suhtes ja on mõnel pool heaks proovikiviks tööle kandideerimisel. Näiteks Mulgi valla õpilased pidid teist aastat esitama malevasse saamiseks motivatsioonikirja ja CV.

​«Eelmisel aastal oli esimest korda selline päris tööle kandideerimine,» ütles Mulgi valla Abja piirkonna noorsoospetsialist Maie Bratka. Abja piirkonna noortemalev alustab tööd juuli alguses ja kõik 20 kohta on juba täis. Kandideerimisdokumente aitasid vormistada esmased katsetajad ja ka noortekeskuse töötajad. Need, kes eelmisel aastal olid protsessi läbi teinud, ütlesid, et nõutud paberite tegemine oli nüüd hulga lihtsam. Motivatsioonikirjas oli näiteks välja toodud, mis töid keegi teha oskab. Abja-Paluojal saavad noored ennekõike teha heakorratöid kohalike asutuste juures.

Tagasi üles