Doonoritelke ootab ees töine suvi

Viljandisse jõuab doonoritelk 8. ja 9. augustil, kui see püstitatakse kaheks päevaks taas Vabaduse platsile.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Nagu 11 varasemalgi suvel tuuritavad tänavugi mai lõpust septembri keskpaigani doonoritelgid üleskutse all «Ka doonor on riigikaitsja!» mööda Eestit ja peatuvad üheksas linnas. Kahekümnepäevane tuur jõuab ka Viljandisse, kui 8. ja 9. augustil püstitatakse Vabaduse platsil kollased telgid.

Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht ja doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp tõdes, et suvised telgid on muutunud Eesti verekeskuste töö loomulikuks osaks. Telkide projekti algusaastatel oli kõige olulisem, et telkides käivad inimesed aitaksid tagada suvist doonorivere vajadust. Nüüd aga on kujunenud väga oluliseks lisaväärtuseks doonorluse populariseerimine, sest telgid on kõigile avatud ja nähtavad. «Tihti tullakse niisama uudistama ja infot saama ning pärast seda lõpeb käik tihti eduka vereloovutusega. Tore on see, et tullakse peredega ning nii nakatuvad doonorlusepisikuga ka lapsed,» kõneles Lomp Regionaalhaigla verekeskuse kodulehe vahendusel.

Doonoritelkide tuuri avalöök on Pärnus, kus 22. ja 23. mail ootavad Pärnu haigla veretalituse töötajad kollastesse doonoritelkidesse kevadistele heategudele lahkeid pärnakaid. 5. ja 6. juunil on doonoritelgid avatud Tallinnas, kus Regionaalhaigla verekeskus paneb telgid püsti Vabaduse väljakule. Seejärel jõuavad telgid Rakverre, Keilasse, Paidesse, Viljandisse, Raplasse, Haapsallu ja Tartusse ning ringreis lõpeb 12. ja 13. septembril taas Pärnus.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle päästeameti, kaitseväe, sotsiaal- ja kaitseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, maanteeameti, kaitseväe värbamiskeskuse, kaitseväe ühendatud õppeasutuste, Kaitseliidu, Eesti Punase Risti, AS-i Tallink Grupp ja paljude teistega. Ülo Lombi sõnul teevad telkide juures koostööd kõik need institutsioonid, kes otseselt või kaudselt tunnevad muret ja vastutust inimeste elu ja tervise pärast.

Tagasi üles
Back