Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Jakobsoni kool jätkab traditsiooni

2 min lugemist
57. korda teoks saanud nelja kooli sõpruskohtumise tänavune võõrustaja oli Viljandi Jakobsoni kool. Kohtumisel võetakse mõõtu mitmel alal, teiste seas ka kergejõustikus. FOTO: Aivar Hommik

Kui 1962. aastal nelja kooli sportlik sõpruskohtumine Tallinnas avastardi sai, oli läinud nädalal asetleidnud 57. kohtumise eestvedaja Aivar Hommiku sünnini jäänud neli aastat. Läbi aastakümnete on sõpruskohtumine püsinud koolide direktorite toel ja spordiõpetajate entusiasmil. Kui aga midagi toimib ning läheb korda õpilastele, õpetajatele ja direktsioonile, siis järelikult on see õige asi, mida hoida ja arendada.

Tellijale

Viimatisel mõõduvõtul oli emotsionaalne mälestus Viljandi spordikeskuse töötajal Igor Tavastel, kes aitas korraldada spordikohtumise kergejõustikuvõistlust. Tema tegi ise kaasa seitsmendal kohtumisel 1968. aastal Jelgavas ja meenutas seda, nagu see oleks olnud eile.

Nelja kooli spordikohtumisel osalevad kaks Läti ja kaks Eesti kooli: Lätist Jelgava 4. keskkool ja Ventspilsi 4. keskkool ning Eestist Ülenurme gümnaasium ja Viljandi Jakobsoni kool. Paraku jäi Ventspilsi esindus seekord mõjuval põhjusel kõrvale.

07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto