«Siili» ajal tuleb valmis olla sõiduki peatamiseks ja paukpadruniteks

Mitmes Eesti linnas katsetati eelmisel nädalal inimeste teavitamist valjuhääldite kaudu. Kaitseliidu autod sõitsid linnas ringi ja andsid katusele kinnitatud kõlari kaudu kuuldeulatuses olijatele teada, et algab suur õppus.

FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

​Sakala maleval olid juba esmaspäeval suurõppuseks «Siil» tehtud kõik ettevalmistused: varustus, relvastus ja transpordivahendid valmis pandud ning plaanid paigas. Sakala maleva pealik major Andrus Tiitus avaldas lootust, et kaitseliitlased saavad huvitava kogemuse.

Tellijale

Et see on aasta olulisim õppus, oodatakse tema sõnul osalema kõiki Sakala maleva kaitseliitlasi, kes on kutse saanud – neid on 555. Osa kutsututest on maleva pealiku sõnul küsinud erinevatel põhjustel ka vabastust, aga et «Siili» põhimöll on eesootaval nädalavahetusel, ei tohiks osalemisele suuri takistusi tulla. 

Tiitus selgitas, et Sakala malevale on «Siil» kolmes osas, millest esimene on formeerimine ja julgestamine. Sakala maleva allüksuste roll on julgestada objekte Lõuna-Eestis ning formeerida 2. jalaväebrigaadi allüksused Tartu linnas. 

Tagasi üles