Ägedad õpilased saatsid õpetaja traktoriga kooli

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Inglise keele õpetaja Eda Mänd saabus reedel koolimaja peaukse ette traktorikabiinis.
Inglise keele õpetaja Eda Mänd saabus reedel koolimaja peaukse ette traktorikabiinis. Foto: Elmo Riig

Nii uhket töölesõitu kui reede hommikul polnud Viljandi gümnaasiumi inglise keele õpetajal ning  humanitaar- ja kunstisuuna viimase aasta õpilaste juhendajal Eda Männil varem olnudki. Kodumaja kõrvalt otse gümnaasiumi peaukse ette sõitis ta suure traktori kabiinis.

Esimese riigieksami tegid Viljandi gümnaasiumi abituriendid juba nädala hakul, kuid eile pidasid nad viimase koolikella pidu ehk tutipäeva. Tavapäraselt algas hommik sellega, et õpetajad toodi kooli erilisel moel. Mitu õpetajat saabus õpilaste saatel gümnaasiumi ette ATV tagumisel istmel, aga humanitaar- ja kunstisuuna lõpetajad tõid oma õpetaja Eda Männi kooli traktoriga Claas Axion 810.

«Hommikul oli uksekell ja noored olid ukse taga,» meenutas Eda Mänd päeva algust. «Nad teadsid, et mulle meeldivad smuutid, ja kinkisid mulle ühe hommikuks.»

Tagasi üles