Ugalas esietendub «Elav laip»

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näidendi «Elav laip» peategelasi kehastavad Ingrid Isotamm, Martin Mill ja Janek Vadi.
Näidendi «Elav laip» peategelasi kehastavad Ingrid Isotamm, Martin Mill ja Janek Vadi. Foto: Gabriela Liivamägi

​Ugala teatris esietendub täna vene suurkirjaniku Lev Tolstoi näidend «Elav laip», mis on ühtlasi näitleja ja filmitegija Kristo Viidingu lavastajadebüüt. Viimati tõi selle vastuolulise näidendi Eesti publiku ette Kalju Komissarov 1998. aastal, samuti Ugalas.

Vene suurkirjaniku tuntuim näidend «Elav laip» räägib hea ja kurja võitlusest inimese sees. Süžee on näiliselt lihtne. On armukolmnurk naise ja kahe mehe vahel, kellest üks on üleliigne ning peab end teiste õnne nimel taandama. Lavastaja Kristo Viidingut köitis näidendit esimest korda lugedes, kui palju on selles kasutatud sõna «armastus».

«Mind hakkas huvitama mäng teemal «Tingimusteta armastus kui üks inimlikkuse põhijõude». Kõigis meis on pühak ja patune, kurjuse ja headuse heitlus. See teebki igaühest inimese, kes kõnnib läbi ajastute. Igavene igatsus me inimlikus südames,» selgitas Viiding.

Märksõnad

Tagasi üles