Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljandi linnavalitsus sai medali, mida keegi ei taha

2 min lugemist
Läinud aasta suvel lammutas Viljandi Tarbijate Ühistu linna loal kaks maja, üks neist oli enam kui saja aasta vanune maakivist hoone. Selle ja veel paari teo eest andis muinsuskaitse selts tänavuse Karuteene medali kolmapäeval Viljandi linnavalitsusele. FOTO: Kamilla Selina Lepik, Madis Sinivee (Postimees)

​Eesti muinsuskaitse selts andis Karuteene medali Viljandi linnavalitsusele, kes tema hinnangul suhtub omaaegse mõisa pärandisse ükskõikselt. Esile tuuakse XIX sajandist pärit kõrtsmiku maja, mille eraomanik läinud suvel kaubamaja hoovil lammutas.

Tellijale Tellijale

Nagu Sakala eelmise aasta augustis kajastas, lammutas Viljandi Tarbijate Ühistu (VTÜ) kaubamajatagusel platsil kaks hoonet, sealhulgas enam kui saja aasta vanuse maakivist maja, põhjendades seda sooviga ala korrastada. 2001. aastal kehtestatud detailplaneering lubas lammutustöid teha ja selle alusel sai ühistu linnalt ka kooskõlastuse. Linnavalitsus avaldas toona ajaloolise ehitise kadumise üle kahetsust ja kinnitas, et tänapäeval niisugusele planeeringule rohelist tuld ei antaks, kuid nentis, et selles olukorras jäävad tema käed lühikeseks.

18.09.2020 20.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto