Eestis algas tuleohtlik aeg

Tihti võib kontrollimatu kulupõleng tekkida süütuna paistvast lõkkest.

FOTO: Elmo Riig

Soojade ja päikesepaisteliste ilmade saabudes on järsult kasvanud maastikutulekahjude arv. Möödunud nädalavahetusel kustutasid päästjas ligikaudu 150 kulupõlengut, neist kõige enam, 50, Lõuna päästepiirkonnas. Kiiresti kasvanud maastikupõlengute arv viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Lähtuvalt sellest määratakse päästeameti peadirektori käskkirjaga Eesti territooriumil tuleohtliku aja alguseks 19. aprill.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Metsas liikujatel on lõkke tegemiseks ja grillimiseks soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mille asukohad on internetilehel www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka linna- ja vallavalitsustest.

Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on Eestis keelatud aasta läbi.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul on tuleohtliku aja väljakuulutamine märguanne, et ka väike eksimus tulega ümberkäimisel looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed. «Palun ole looduses tuld, grilli või sigarette kasutades hoolikas. Hoiakust »Minuga ju ei juhtu« pole abi, kui oma käitumist kriitilise pilguga üle ei vaadata. Kuival metsaalusel ja maastikul saab tulekahju alguse lihtsamalt ja levib kiiremini, kui sa ette kujutada suudad,» vahendas Tähe sõnu päästeameti pressiteenistus.

Väiksemast maastikupõlengust võib saada vaid hetkega ulatuslik ja traagiliste tagajärgedega põllu- või metsapõleng. Lõkke tegemisel tuleb nii metsas, maastikul kui koduaias järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale, lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.

Täpsemat infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida päästeala infotelefonilt 1524.

Tagasi üles
Back