Pool tuhat tantsijat keerutab öösel Viljandis

28. aprillil saab Viljandis jätku öötantsupidude traditsioon. Pilt on tehtud eelmisel aastal peetud öisel peol.

FOTO: Elmo Riig

Laupäeval, 28. aprillil kell 20.30 koguneb Viljandi lauluväljakule suur hulk tantsuhuvilist rahvast, et osa saada rahvusvahelise tantsupäeva auks kolmandat korda korraldatavast öötantsupeost.

Öötantsupidu on Viljandi linna ja maakonna rahvatantsurühmadele ja kõigile teistele tantsuhuvilistele mõeldud ühistantsimine, kus tantsib ka publik. Lisaks rahvatantsurühmade esinemisnumbrite vaatamisele on kohapeal igaühel võimalik õppida jõukohaseid pärimustantse.

Korraldajate läkitatud teates on kirjas, et öötantsupeole tuleb ligemale 50 rahvatantsurühma kogu Viljandimaalt. Ka Kihnu naised ei põlga Viljandit liiga kaugeks ja tulevad üheskoos lustima.

«Et meie pidu on mõeldud koostantsimiseks kõigile kohaletulnutele, loodame ligi 500 rahvatantsija kõrval platsil jalga keerutamas näha vähemalt sama palju huvilisi publiku hulgast. Kes ise tantsida ei taha, saab tantsumustreid jälgida laulukaare all,» kirjutab üks peo korraldajaid Ave Alvre.

Rahvusvahelise tantsupäeva ametlik tants on tänavu «Pärliine» ning üks tore «Pärliine» on kavas ka Viljandi öötantsupeol.

Tagasi üles