Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Neli Viljandimaa talu astuvad peagi loodavasse ühendusse

2 min lugemist
Riigimees Jaan Tõnissoni sünnikodu, Viljandi vallas asuva Mursi talu perenaine Liina Kessa rääkis, et talu vajab restaureerimiseks sadu tuhandeid eurosid, sest juba majas on üle 200 ruutmeetri pinda. «Mida ei ole, on raha,» nentis ta. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Õige pea asutatavasse muinastalude ühendusse astub praegustel andmetel 29 taluomanikku kogu Eestist, Viljandimaalt kavatsevad ühendusega käed lüüa nelja talu esindajad. Muu hulgas avaldavad nad toetust plaanile hakata mälestistest taludele riigieelarvest raha andma. 

Tellijale

«Ühtegi suuremat turismikataloogi ei trükita, ilma et selles oleks Koguva talu sees. Talu on Eesti märk,» toonitas ühenduse eestvedaja Ott Rätsep, kes peab Liivimaa vanimat säilinud rehetalu, Põlvamaal paiknevat Hinni talu. 

Ühendus luuakse selleks, et toetada taluarhitektuuri säilitamise riikliku programmi ellukutsumist. Sellekohase ettepaneku on valitsusele teinud muinsuskaitseameti nõukogu esimees Lilian Hansar.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto