Töö käib hammaste välkudes

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandimaal Sultsis on koprad tänavu kevadel puude langetamisega palju vaeva näinud.
Viljandimaal Sultsis on koprad tänavu kevadel puude langetamisega palju vaeva näinud. Foto: Elmo Riig

​«Eks nad müristavad siin küll päris kõvasti,» vastas Kopra turismitalu perenaine Merike Härmsalu küsimusele, kas koprad on tänavu kevadel langetustöid alustanud.

Kobraste hammaste usinat tööd ilmestab ka Sultsis jõe lähedal avanev vaatepilt. Kopra talu perenaine teadis rääkida, et tema kodu lähedal Vidva oja juures on üks mets, mis on loomakeste töö tõttu juba aastaid üle ujutatud. «Seal on tamm tehtud ja puud pilla-palla laiali. Kilomeeter eemal on metsatukk, kuhu nad on rajanud megatammi nagu tõelised ehitusinsenerid. Seal on nad teinud kõvasti laastamistööd,» ütles ta.

Merike Härmsalu sõnul on see igakevadine vaatepilt ning kobrastel on välja kujunenud kindlad kohad, kus nad ragistavad. «Üldjuhul on nad aktiivsemad kevadel, kui vesi hakkab vabanema,» sõnas ta ja lisas, et tööle sunnib neid ka talvevarude lõppemine. «Üks päev käid, siis on kõik puud alles, aga kui järgmisel hommikul lähed, on need sõiduteel risti-rästi maas,» jutustas Härmsalu.

Tagasi üles