N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viirusnakkused hakkavad taanduma

Madis Luik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Gripi hoiab eemal väike nõelatorge. Ega nohuse ninaga ja palavikus teki all kössitada ja rohtusid süüa mõnusam ole.
Gripi hoiab eemal väike nõelatorge. Ega nohuse ninaga ja palavikus teki all kössitada ja rohtusid süüa mõnusam ole. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Terviseamet andis teada, et läinud nädala pöördus Eestis arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 5258 haigestunut, neist ligi 44 protsenti olid lapsed. Kui haigestunute üldarv vähenes vaid kolme protsendi võrra, siis grippi ja gripilaadsetesse haigustesse haigestumine vähenes nende hulgas vastavalt 18 ja 15 protsenti.

Terviseameti gripispetsialisti Olga Sadikova sõnul oli eelmine nädal selle aasta esimene, mille jooksul ei täheldatud haigestumuse kasvu üheski vanusrühmas. Tema kinnitust mööda saab nüüd grippi haigestumuse intensiivsust  hinnata väikseks, kuid levikut endiselt laialdaseks.

Hooaja algusest on gripi tõttu haiglasse paigutatud 1560 inimest, neist 173 on lisandunud viimase kolme nädala jooksul. Kõikidest haiglaravi vajanutest üle poole ehk 873 on olnud eakad. Tööealisi inimesi on olnud 294, väikelaste hulgas, vanuses kuni neli eluaastat on vajanud haiglaravi 250, vanuses 5–9 aastat on olnud 105 väikest patsienti. Kõige vähem on olnud haiglaravi vajanuid 10–19-aastaste hulgas, kokku 38.

Gripi tõttu on intensiivravi vajanud sel hooajal 179 inimest ning gripist tingitud tüsistuste tõttu on sel hooajal surnud 74 inimest.

Põhiliseks riskifaktoriks on olnud südame-veresoonkonnahaigused, neist puhtalt südamega seotud probleemid olid 44 patsiendil, teistel patsientidel lisandus üks või kaks muud patoloogiat. Muudest patoloogiatest olid esikohal krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, onkoloogia, neerupuudulikkus ja diabeet.

18 inimest on sattunud gripi tõttu intensiivravisse hooldekodudest, neist üheksa surid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles