Sisukord
Paberleht
Paberleht

Hoolimatuse musternäidis: loomakaitsjad leidsid «elevandinahkse» koera

2 min lugemist
Loomakaitse liidu Viljandimaa piirkonnajuhi Kristel Tääri sõnul on raske noorpõlvega Pontsu väga sõbralik ja sõnakuulelik. FOTO: Eesti Loomakaitse Selts

Eelmise aasta sügisel anti Eestimaa loomakaitse liidule (ELL) teada haigest Viljandimaa koerast, kes alalõpmata ringi hulkus ning inimestelt süüa nurumas käis. Lisaks muudele hädadele ajas külarahva pabinasse aga kärntõbi, mis võib ka teistele külge hakata.

Tellijale Tellijale

Pontsu oli oma senises elus näinud vaid näguripäevi ning tema hallikas ja korraliku karvkatteta nahk meenutas kangesti elevandi oma. Vanuseks pakkusid teatajad talle julgelt üle kümne aasta ning loomakaitsjatel soovitati koer lausa magama panna, et tema armetu elu lõpetada.

«Pontsu püüdmise võttis enda peale Viljandimaa piirkonna juht Kristel Täär. Lihtne see polnud, sest koerake oli pelglik ning alati, kui Kristel nähtavale ilmus, pani Pontsu Suislepa metsade vahele plehku,» kirjutas ELL-i juhatuse liige, loomaaktivist Heiki Valner oma blogis. Lõpuks saadi koerake kätte ning viidi esmajoones Viljandisse loomakliinikusse. Selgus, et alkohoolikute unarusse jäetud koeral oli nii tugev põletik, et see ajaski naha sügelema. Sellest ka tema karvutu olek ja elevandile omane kõva hall nahk.

25.09.2020 27.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto